Začátek nového roku si vždy vyžaduje jakési ohlédnutí se zpět, porovnání uplynulého roku s rokem předchozím, zhodnocení pozitiv a negativ v každé oblasti. Nás momentálně v tomto směru zaujal webdesign, protože je to jeden ze směrů, které se dnes rozvíjejí raketovou rychlostí. Jak se tedy webdesign „posunul“ v posledních letech a co na něm v roce 2015 můžeme ještě zlepšovat? Přečtěte si v následujících řádcích…

Webdesign s ohledem na funkčnost

Webdesign je důležitý hlavně pro svou vizuální stránku, to je zřejmě každému webdesignerovi, ale i obyčejnému uživateli internetu, který denně navštíví několik desítek web stránek. Avšak zdá se, že časy, kdy se design web stránky řídil striktně pouze podle vkusu jejího majitele, jsou naštěstí pryč. Ptáte se proč naštěstí? Odpověď je jednoduchá. Takové stránky totiž trpěly dvěma základními nedostatky:

  1. Webová stránka se líbila pouze návštěvníkům, kteří měli podobný vkus, jako majitel stránky.
  2. I když stránka mohla překypovat nádherným a unikátním designem, často se stávalo, že z funkčního hlediska byla úplně nepoužitelná.

K tomuto tématu je důležité dodat, že v roce 2014 vznikla „šablona“ webdesignu, který je jednoduchý a příjemný na pohled téměř pro každého uživatele a zároveň nabízí omnoho přijatelnější rozhraní (UI a UX webdesign). V první řadě se tedy klade důraz na funkčnost, co vnímám jako obrovské plus. Z toho vyplývá, že každý, kdo chce mít „vhodné“ stránky, které nebude nikdo odsuzovat a které mu mohou pomoci zviditelnit se (v pozitivním slova smyslu), měl by si své web stránky zřídit podle této šablony.

V roce 2015 pozor na investice do webu

Webdesign však i nadále skrývá místa, ve kterých mám dostatečný prostor pro zlepšování. Vytvořit funkční a kvalitní web není levná záležitost, a pokud se snažíte výrazně oklestit svůj rozpočet, může se stát, že na tom nakonec proděláte.

Zdůrazňuji, že web stránka je v dnešní době vaší největší vizitkou a garantuji, že pokud je webdesign  udělám kvalitně, určitě to ovlivní i konverze, které vám web stránka přinese. Na druhé straně, pokud je web vytvořen nekvalitně a později ho budete chtít opravovat a doplňovat, bude vás to stát určitě o mnoho peněz.

Napsat komentář