Vzduchové pistole
Vzduchové pistole se pro vás rázem stanou obrovskou vášní!

Tento typ zbraní je sice u nás dost neznámý, ale skoro všichni nadšenci sportovní a rekreační střelby ho určitě znají. A zároveň si užívají výhody koupě tohoto druhu zbraně bez zbrojního průkazu a zároveň za relativně nízké náklady na střelbu a údržbu. Tak proč byste se s nimi nemohli zabavit i vy?

V tomto článku se vám pokusíme přiblížit základní informace o tom, jak fungují vzduchové pistole a co je jejich výhodou a nevýhodou v porovnání s klasickými dlouhými vzduchovkami.

Vzduchové pistole jsou menším sourozencem klasické vzduchovky

Pro hodně zastánců klasických dlouhých vzduchovek jsou vzduchové pistole jenom hračky, které by se podle nich ani neměly nazývat zbraněmi. Většinou však svůj názor změní po několika výstřelech ze vzduchové pistole.

Síla a energie výstřelu je přibližně stejná, ale délka hlavně se jednoznačně ukáže jaké výhodná při přesnosti střelby. Velmi často se totiž stává, že skvělý střelec s dlouhou vzduchovkou střílí při střelbě ze vzduchové pistole velmi nepřesně.

Skvělá zbraň na trénink i zábavu

Jak už jsme říkali na začátku článku, velkou výhodou vzduchových pistolí, ale i revolverů, jsou nízké náklady na jejich pořízení a na střelbu – olověné diabolky nejsou velmi drahé a i v případě zbraně na CO2 nejsou náklady v porovnání s klasickými zbraněmi příliš velké.

Další výhodou je to, že na vzduchové pistole nepotřebujete zbrojní průkaz. A to je opravdu velká výhoda. Díky ní si může vzduchovou pistoli pořídit a trénovat s ní prakticky každý dospělý občan SR.

Vzduchové pistole
Střelba se vzduchovými pistolemi je kategorizována i jako oficiální sport.

Uznávaný sport

Pokud si myslíte, že střelba ze vzduchové pistole není oficiální sportem, jste na velkém omylu. Jde o oficiální olympijský sport, který je na letních olympijských hrách od roku 1988.

Takže pokud se rozhodnete věnovat se střelbě ze vzduchové pistole, můžete to dotáhnout až na olympijské hry, kde můžete zviditelnit nejen sebe, ale i svou rodnou zem. Ale prvním krokem je začít se střelbou a ještě před tím si samozřejmě koupit nějakou vzduchovou pistoli. Jak už jsme psali, koupě pistole nemusí být velmi drahá, stačí si jen správně vybrat.

Napsat komentář