Skutečné krby jsou kromě své funkčnosti (poskytování tepla) i velmi pěkným a příjemným dekoračním doplňkem v domácnosti. Stejný dekorační účinek však mohou splňovat i krby falešným a navíc mají oproti krbům skutečným jednu velikou výhodu a tou je jejich cena. Zatímco u skutečných krbů se může cena pohybovat v závratných výškách, falešný krb si dokážete pořídit za přijatelnou cenu.

Už jste se někdy mohli dočíst o tom, jak si vyrobit krb z opotřebované komody nebo ze zahradních pilířů. V tomto článku bude popsán jednodušší způsob a tím je výroba krbu z kartonového papíru.

krb
Na začátek budete potřebovat dva stejné kusy kartonového papíru

Falešný krb z kartonového papíru

  • Nejdříve budete potřebovat dvě části kartonu velikosti 1 x 0,6 m. Poskládejte je do čtvercového tvaru tak, aby každá ze stran čtverce měla 15 cm. Obě části by po konečném poskládání měly vypadat stejně. Tyto čtverce budou tvořit sloupky vašeho krbu.
  • Další krokem bude nabarvení kartonových čtverců. Barva záleží už pouze na vaší kreativitě a fantazii. Můžete například sloupky nabarvit tak, aby vypadaly, jako že jsou postaveny z cihel. Navíc při malování cihel se nemusíte bát menších nepřesností, jelikož ani pravé cihly nejsou vždy dokonale rovné a souměrné. Tudíž by namalování sloupků na vzor cihel mohlo působit nejautentičtěji.
  • Teď budete potřebovat z kartonu vyřezat ještě další dva kusy – jeden bude tvořit spodní základnu krbu a druhý bude tvořit „víko“ krbu. Obě části pečlivě změřte a vyřízněte je tak, aby byly stejně veliké.
krb
K výrobě krbu postupujte podle návodu
  • Tyto dva kusy můžete nabarvit opět podle vašeho vkusu. Je ale vhodné, aby ladili s cihlami na vašich sloupcích a s ostatním nábytkem a vybavením v místnosti, kde se krb bude nacházet.
  • Připojte vrchní i spodní části ke sloupkům vašeho nového falešného krbu pomocí lepidla. Dbejte však na to, aby lepidlo nebylo vidět.
  • Pátý a poslední kus kartonu bude tvořit zadní část krbu. Ten doporučujeme zabarvit černou barvou. Pokud byste chtěli, aby váš nový krb vypadal ještě věrohodněji, naneste na spodní část zadní stěny tmavě oranžovou a červenou barvu, která bude symbolizovat rozžhavené uhlí. Stejně tak můžete na zadní stěnu nanést šedou barvu, která by symbolizovala dým stoupající z rozžhavených uhlíků.
krb
Váš nový krb
  • Na spodek krbu můžete položit ohořelé dřevo.

Pro realističtější pocit, můžete za dřevo připevnit elektrické svíčky tak, aby bylo vidět pouze jejich plamínky. To dodá konečnému výsledku na autentičnosti.

Napsat komentář