I když pánové možná nemají až takový pestrý a bohatý výběr módních doplňků jako je tomu v případě dam, pár opravdu důležitých módních doplňků se v pánském outfitu najde. Mezi ty nejběžnější patří hodinky, peněženka, kravata, manžetové knoflíky a samozřejmě pánský opasek, který má nejen estetickou a dekorativní roli, ale především je velmi praktickou a funkční záležitostí, protože pomáhá přidržovat oblečení na potřebném místě. Opasky pánské, dámské, dětské, kožené i syntetické, širší i užší, s klasickou či ozdobnou přezkou – výběr je v současnosti opravdu bohatý a pestrý a zatímco u žen je opasek zejména výrazným outfitovým prvkem oblečení, pánský opasek bývá spíše jednodušší, klasický a decentní.

pánské opasky
Každý pán si zaslouží kvalitní pánské opasky

Pánské opasky k různému stylu oblečení

Pánské opasky vždy vybíráme na základě oblečení, ke kterému je chceme kombinovat a v případě kožených opasků i v souladu s ostatními koženými prvky celkového outfitu, jako například s koženými botami, řemínkem na hodinkách nebo aktovkou. Pánské opasky můžeme rozdělit do dvou kategorií: formální, resp. klasické a sportovní. Formální nebo společenské pánské opasky, které se nosí k obleku by měly být vždy velmi kvalitní, užší a přiměřeně decentní (nejlépe v černé, případně v hnědé barvě). Sportovní opasky jsou vhodné například k džínám a jejich výběr již není tak striktně ohraničen, vhodné jsou i opasky z pevné textilie, s výraznější přezkou nebo sponou či kontrastním šitím.

pánské opasky
I ležérní outfit je stylový s doplňky

Správná velikost pánských opasků

Správná velikost pánského opasku by se měla shodovat s obvodem pasu. Pokud si však myslíte, že velikost opasku je dána celou jeho délkou, jste na omylu, protože velikost opasku se rovná vzdálenosti mezi začátkem spony a středovou dírkou na opasku. Kvalitní kožené pánské opasky, podobně jako jiné kožené doplňky např. peněženky, jsou vhodným tipem i na dárek. Pokud tedy chcete někoho obdarovat a nejste si úplně jistý správnou velikostí pásku, je lepším řešením koupit o něco větší opasek, který je možné zkrátit, případně délku upravit. Více najdete i ZDE.

 

Napsat komentář