svietidlá
Krásná jídelna s krásným lustrem

Design je věcí módy a vkusu. Pokud si člověk myslí, že si vždy dokáže vybrat dostatečně kvalitní svítidla do bytu nebo domu jen podle vlastního vkusu, je na omylu. Problémem je totiž to, že v nabídce prodejců jsou právě produkty od různých designérů a konstruktérů.

A právě aktuální trendy v bytovém designu ovlivňují, jak vypadá aktuální nabídka a tedy i sortiment, ze kterého si můžete vybírat. A TREND v aktuální době je jednoznačný. Stačí se podívat do jakékoli prodejny.

Prim hrají svítidla větších rozměrů

Zatímco ještě před pár roky byla preferovaná hlavně svítidla co nejmenších rozměrů, dnes je to jinak. Před několika lety jsme využívali maličké bodové osvětlení, případně skryté světelné zdroje. V současnosti jsou zase v kurzu obrovská svítidla, která kromě funkčního aspektu splňují častokrát i jiné funkce.

Nejčastěji se jedná o jeden z dominantních prvků interiérového designu. Nejednou se stává, že centrální svítidlo, lustr, je jedním z nejdůležitějších prvků v interiérovém designu. Jedná se tu hlavně o místnosti, které jsou určené na využívání během dne. Teda především v obývacích místnostech, halách, chodbách, jídelnách nebo kuchyních.

Velké svítidlo neznamená velkou spotřebu

svietidlá
Pro někoho moderní led svítidla – MBSun.cz

Kdysi se naši rodiče a prarodiče obávali, že právě díky velikosti svítidla bude zákonitě vyšší spotřeba elektrické energie. Toto však vzhledem k aktuálním technologiím už rozhodně není pravda. Hlavně díky pokročilé LED technologii je možné jednoduše snížit spotřebu i u velkých svítidel s kvalitním světelným výkonem.

LED svítidla mají dlouhé spouštění a krátkou životnost

Toto bylo slabou stránkou předešlé generace. Aktuálně nejmodernější LED svítidla dokážou plně konkurovat klasickým žárovkám nebo halogenkám, ať už v životnosti, či svítivosti. Takže toto rozhodně není problém.

Pokud jste se tedy rozhodli pro nákup moderních svítidel větších rozměrů, tak neváhejte. V obchodech a speciálně internetových obchodech je aktuálně skvělá nabídka, stačí si jen vybrat a už za několik dní můžete mít doma novou dominantu vašeho interiéru.

 

Napsat komentář