domy
Nízkoenergetické a pasivní domy jsou stále oblíbenější

Moderní domy a moderní bydlení je jednoduše komfort, který většina z nás od bydlení očekává. Co přesně by mělo moderní bydlení splňovat a jaké výhody od něho očekáváme? Důležitým předpokladem moderních domů je to, že by měly být ekologické, zhotovené z kvalitních stavebních materiálů s nízkými provozními náklady (nízkoenergetické a pasivní domy), přiměřeně prostranné (ani malé, ani zbytečně velké), s dobrým dispozičním řešením, s dostatečným množstvím úložného prostoru a maximálně nenáročné na údržbu, abychom si mohli bydlení užívat a ne se stát jeho otrokem.

Moderní pasivní domy

Pokud se rozhodnete pro tento typ domu, jedná se určitě o vhodnou investici do budoucnosti, protože provozní náklady na takový dům jsou maximálně nízké. Velikou výhodou takových domů je velice nízká spotřeba energie na vytápění a ohřev teplé vody. K tomu pomohou také izolační omítky. Kromě ušetřených financí vám takové domy mohou prospět i z hlediska zdravotního. Budete mít dostatek denního světla, čistého vzduchu, optimální vlhkosti, přiměřené teploty v letním i zimním období a mnoho dalšího, což je zapříčiněno systémem řízeného větrání (i bez otevírání vašich oken). Díky tomuto systému tedy budete dostatečný přísun čerstvého vzduchu bez prachu a alergenů stejně jako vzduch s optimální vlhkostí. To znamená, že už se nemusíte nikdy obávat plísní nebo příliš suchého vzduchu ve vašem interiéru.

Moderní domy s moderními pomocníky

domy
Vysavač, který uklízí za vás

Moderní domy a pojem moderního bydlení se spojuje i s domácí automatizací, která doopravdy přináší komfort v podobě tzv. inteligentních řídicích systémů. Jde o řídicí systém, pomocí kterého je možné v domě ovládat téměř všechno – například topení, osvětlení, žaluzie, rolety, některé elektrické spotřebiče a dokonce i zavlažování zahrady nebo bazén.

Dalším důležitým prvkem moderního a zdravého bydlení pro vás může být například centrální vysavač. Jedná se o přístroj, který je v podstatě bezúdržbový a tichý. Pomocí tohoto vysavače můžete vaší rodině zajistit zdravý život bez alergenů. Centrální vysavač je totiž vyvedený mimo váš dům, což vám zajistí, že vámi vysátý prach, roztoči nebo bakterie se znovu nedostanou do domu.

Napsat komentář