lodičky
Svatební šaty ze svatebního salonu

Svadba je pre niekoho príjemným obdobím, pre niekoho stresujúcim a pre iných zas dlho očakávaným. Mnohé ženy si tento deň pripravujú v predstavách už od malička – šaty, lodičky, závoj, tortu a pod. Je jasné, že ich predstavy sa však časom trošku menia.

Výber svadobných šiat

Biele šaty sú asi tým najdôležitejším z dôvodu, že na svadbe je nevesta vždy stredobodom pozornosti a najväčšej kritiky. Mnohé ženy zavítajú, hneď ako môžu, do svadobných salónov. Skúšanie šiat je zo začiatku veľmi zábavné a vzrušujúce, no veľa žien čoskoro zistí, že je to aj veľmi únavné. Hlavne ak šaty nesedia. Dať si ušiť šaty na mieru je finančne nákladné. Dobrý tip – ak máte problém kúpiť si svadobné šaty na vašu postavu, zabudnite na svadobné salóny. Navštívte vaše obľúbené predajne s oblečením, ktoré máte overené, šaty vám sedia a cítite sa v nich pohodlne. V týchto predajniach si potom už len vyberte šaty, ktoré sú celé biele. Stavím sa, že nikto nezistí, že nie sú zo svadobného salónu. Celý svadobný „look“ oživte doplnkami – závojom, čelenkou, perlami, bielou kožušinkou, rukavicami, peknými lodičkami….

lodičky
Svatební lodičky modré barvy

Lodičky

Pre ženu, z pohľadu pohodlia, sú však najdôležitejšie svadobné topánky. Biele lodičky sú stále správnou voľbou. Biele lodičky sú praktické, hodia sa ku akýmkoľvek svadobným šatám a určite nimi nič nepokazíte. Je ale veľmi praktické, najmä ak máte šaty dlhé až po zem, obuť si biele balerínky. Nie je to hanba, ani spoločenské faux pas. Rovnako prípustná je iná farba lodičiek. Môžete si vybrať lodičky farby vašich doplnkov (biele šaty s červenými ružičkami alebo šaty s modrou stuhou a mašľou, šaty so žltou čipkou, čelenka ružovej farby, biela svadobná sukňa s topom/korzetom vínovo-červenej farby a pod.).

Farba a materiál

Lodičky farebné, zladené s doplnkami sú nielen veľmi trendy, no mnohým postavám aj viac lichotivé ako biele. Rovnako prípustné sú aj lodičky „nude“ – teda telové, strieborné či zlaté. Telové lodičky predlžujú nohy a pôsobia veľmi nenápadne no zároveň elegantne.

lodičky
Červené saténové lodičky

Pozor si musíte dávať na materiál, z ktorého sú lodičky vyrobené. Svadobné lodičky ako aj iná spoločenská obuv, sú vhodné ak sú lakované alebo potiahnuté látkou (saténové), prípadne majú vyšité nejaké flitre, kamienky a iné ozdoby. Prípustné sú kožené, ak je koža veľmi jemná a detailne prepracovaná. Za spoločenské lodičky sa nepovažujú viacfarebné, ďalej tie, ktoré sú prešívané (a už vonkoncom nie ak sú napr. čierne, prešívané bielou niťou!), ktoré majú zapínanie na suchý zips (u dám aj šnurovacie), a tie, ktoré majú hrubý podpätok.

Investícia v podobe pohodlných lodičiek sa naozaj vyplatí. Okrem toho, že si váš veľký deň užijete bez bolestí nôh a s úsmevom na tvári, pohodlné lodičky môžete vynosiť ešte niekoľko sezón aj po svadbe.

 

Napsat komentář