rekonstrukce
Kvalitní střecha nad hlavou je základem spokojeného bydlení

Mít střechu nad hlavou patří k nejdůležitějším potřebám každého člověka. Další potřebou, nebo spíše přáním, každého člověka je mít tuto střechu kvalitní, aby do ní nezatékalo nebo aby mu nepadala na hlavu. Je velice důležité starat se o svou střechu, vždyť střecha a krov patří k nejdůležitějším částím domu a jejich rekonstrukce je jedno za čas nevyhnutelná.

Na co si dávat pozor

Na krovu spočívá celá tíha střešní krytiny, proto není vhodné nic podcenit a jednou za čas důkladně zkontrolovat stav dřevěných trámů (například zda nejsou napadené dřevokazným hmyzem, zda nejsou vlhké nebo zda skrze ně nezatéká). Rovněž je důležitá kontrola střešní krytiny případně jejího poškození. Pokud zjistíte, že některá část střechy je poškozená, musíte podniknout příslušné kroky k odstranění této závady a nejlépe pokud i zavedete nějaká opatření, kterými předejdete dalšímu poškození.

Vlastní rekonstrukce?

Mezi nejkritičtější místa, kde často dochází k poškození krovu, patří okolí komínů a jiných střešních otvorů. Pokud není poškození zvláště závažné, ti zkušenější z vás zvládnou opravu sami. Pokud se však o závažnější poškození jedná, je lepší, když si na opravu pozvete odborníka, který má zkušenosti a ví, jak přesně v podobných situacích postupovat. V některých případech stačí podepřít nebo zesílit určitou část střechy, ale někdy je poškození tak závažné, že musí dojít k tzv. injektáži, výměně nebo celkové rekonstrukci.

Obydlování podkrovního prostoru…

rekonstrukce
Rekonstrukce podkroví může přinést další obytný prostor

Rekonstrukce nebo výstavba úplně nového krovu je při celkovém obydlování podkrovního prostoru nevyhnutelná. V takových případech už je potřebné i stavební povolení a přítomnost statika, který musí posoudit celkovou nosnost a tím i vhodnost podkroví na vytvoření obytných prostor.

Rekonstrukce střechy kromě jiného umožní lepší zateplení pro váš dům, z čehož vyplývá vyšší celková hodnota domu. Kromě toho vám zateplení ušetří peníze ve formě nákladů ušetřených za vytápění a klimatizaci domu.

V případě jakékoliv rekonstrukce, ať už jde o celkovou rekonstrukce krovu a střechy nebo jen o rekonstrukci částečnou, nic nepodceňujte a nesnažte se ušetřit na úkor kvality. Kvalitně udělaná střecha vám může ušetřit daleko více, protože mnohdy vydrží i desetiletí.

Napsat komentář