Tvorba web stránek je velmi široké téma, kterému jsou věnovány celé knihy. My jsme se z tohoto tématu rozhodli vybrat jednu menší část, které by se nám mohla vejít do jednoho blogu. Konkrétně jsme se rozhodli, napsat vám něco více o aktuálních trendech v oblasti galerie obrázků, díky kterým bude váš dizajn při tvorbě web stránek působit svěže a trendy. Přečtěte si tedy o tom v našem dnešním článku.

Proč se mění webdesign galerií při tvorbě web stránek?

Galerie obrázků jsou součástí web stránek už několik desítek let, avšak v posledních měsících výrazně začaly měnit svůj vzhled a to hlavně v souvislosti s větším objevováním se programovacích jazyků JavaScript a CSS. Díky nim je možné měnit dizajn galerie na mnoho dynamičtější. Výsledkem toho jsou při tvorbě web stránek skutečně experimentální galerie obrázků.

Několik tipů (i) pro vaši stránku

Tvorba web stránokNejnovější trendy, co se tvorby web stránek a galerií obrázků týče, by se daly rozdělit na čtyři základní kategorie, respektive nápady, které jsme při surfování na internetu objevili:

  1. Pružný „zásobník“ obrázků – jde v podstatě o galerii obrázků, ve které jsou obrázky jakoby naskládané na sebe a vy se mezi nimi neposouváte žádnými šipkami, ale klikáním a posouváním myší. Něco jako kdybyste jednotlivé obrázky „odhazovali“ z virtuální hromádky.
  2. Knižní“ galerie – jedná se tvorbu web stránek, při které galerie obrázků vypadá, jako jedná velká kniha a při přechodu jednotlivých snímků máte díky animacím pocit, že listujete ve skutečné knize.
  3. Větrná“ galerie – zde máte zase díky speciálním efektům pocit, že obrázky odlétávají pryč z vaší obrazovky, když se mezi nimi proklikáváte.
  4. Kartová“ galerie – jde o velmi hravou a milou tvorbu web stránek, která se nejvíce hodí na neoficiální stránky. Obrázky jsou uspořádány různými způsoby tak, jako když máte rozložené hrací karty na stole. Animace pro posouvání mezi obrázky jsou rovněž přizpůsobené tomuto stylu.

Toto jsou čtyři nejzajímavější a nejmodernější typy galerií, které jsme pro vás na internetu našli. Každopádně, pokud je váš plán nová tvorba web stránek, doporučujeme vám sáhnout po něčem moderním, co bude na návštěvníky působit nezastarale a inovativně. Více se můžete dozvědět např. i zde.

Napsat komentář