moderní byt
Každý máme o pojmu moderní byt jinou představu

Toužíte bydlet moderně podle nejnovějších trendů? Mít moderní byt, který bude dokonale vybaven a bude splňovat ty nejpřísnější požadavky, je snem každého z nás. Je pěkné, že chcete, aby váš byt vypadal moderně, ale při jeho zařizování je důležité vložit do toho i něco, co vás vystihuje a čím se odlišíte od ostatních moderně zařízených bytů. Každý člověk si totiž pod pojmem moderní vybavuje něco jiného a právě to je to, co dodá vašemu bydlení originalitu a jedinečnou krásu.

Rozdílné požadavky a představy o bydlení má mladá rodina, jiné muž nebo žena žijící single a jiné straší lidé. Při zařizování je však důležité nebo vhodné dodržet určitý postup při samotném zařizování interiéru. Dodržením pravidel nedocílíte pouze toho, že vytvoříte moderní bydlení, ale i toho, že váš byt bude útulný a budete se v něm cítit příjemně.

Začněte většími kusy nábytku

Základním pravidlem je začít vždy koupí větších kusů nábytku (sedačka, stěna do obývacího pokoje, kuchyňská linka), po nich přicházejí na řadu stoly a židle a na konec přichází výběr dekoračních prvků a doplňků do bytu (koberce, záclony, obraz, svítidla). Při vybírání všech tří typů předmětů se řiďte pravidlem, že méně je někdy více. Z toho vyplývá, že pokud máte maličký pokoj nebo jiné prostory, nesnažte se do nich nacpat velké kusy nábytku nebo ho přeplácat velkým množstvím předmětů. Takový přeplněný prostor může působit až chaoticky a rušivě.

Minimalistický moderní byt

moderní byt
Minimalismus je stále „in“

Moderní byt se vyznačuje spíše minimalistickým stylem a čistými jednoduchými liniemi. Co se barvy týče, jednoznačně dominuje bílá ve všech možných podobách. Kromě moderního nábytku, který je zhotoven z těch nejkvalitnějších materiálů (většinou dřev), je velmi důležité, abyste měli i kvalitní doplňky (koberce, potahové látky a podobně).

Ani kreativitě se meze nekladou!

Moderní byt však nemusí působit pouze stroze a sterilně. Vaším úkolem je vytvoření útulného domova, kde se budete cítit příjemně, proto není pravidlem, že dům nebo byt vždy musí vypadat přesně tak, jak je navržen v katalogu. Buďte kreativní a nebojte se kombinovat. Je možné použít například prvky nebo předměty ve stylu vintage. Nepodceňujte ani výběr osvětlení, které dotvoří celkovou atmosféru.

Napsat komentář