nábytok
Komoda do ložnice

Nábytek pomáhá co nejdokonaleji využít váš obytný prostor, který zároveň i esteticky dotváří a zkrášluje. Mezi hlavní důvody toho, proč si vybírat doopravdy kvalitní nábytek, patří i fakt, že koupě nábytku je dlouhodobá investice.

Určitě totiž očekáváte, že koupený nábytek budete pravidelně využívat několik let. No právě z tohoto důvodu je důležité, abyste si pořídili opravdu kvalitní kousky. Pokud by se vám stalo, že si koupíte za nemalé peníze nábytek, který se po roce rozpadne, určitě vás to nepotěší. Myslete tedy dopředu.

Jak rozeznat kvalitní či méně kvalitní materiály

nábytok
Kvalitní a designérské kousky

Kvalita použitých materiálů je prvním a základním předpokladem samotné kvality nábytku. Nábytek zhotovený z kvalitnějších materiálů vydrží podstatně déle a více, než ten, který je vyroben z nekvalitních materiálů. U takového nábytku vám může hrozit i jeho rozpadnutí, což může být nebezpečné.

Mezi znaky, které vypovídají o kvalitě použitých materiálů, patří například šířka jednotlivých částí nábytku (ne méně než 16 cm), ale i provedení hran a povrchové úpravy (viditelné rozdíly v odstínu barvy či lesky svědčí o nepříliš vysoké kvalitě). Dalším prvkem, který vás může upozornit na to, že se nejedná o kvalitní výrobek, může být použití umělohmotných úchytek či podpěrek.

Rovněž zásuvky a dvířka by se měly dát otvírat bez problémů a bez použití větší síly. Ovšem kromě samotného materiálu byste měli hledět i na celkové provedení nábytku. Měli byste si zkontrolovat, zda někde není poškozen a podobně.

Starostlivost o nábytek

Nábytok
Pečujte o váš nábytek

Ani ten nejkvalitnější nábytek nevydrží bez správné údržby a péče věčně. Pokud chcete, aby vypadal doopravdy pěkně i po letech používání, je potřebné ho pravidelně udržovat. Nábytek je potřebné čistit jemným navlhčeným hadříkem s trochou přípravku, který je určen právě pro čištění a péči o nábytek.

Je důležité, abyste na čištění nábytku nikdy nepoužívali přípravky k tomu neurčené či předměty s drsnějšími nebo ostřejšími hranami. Nábytek musíte rovněž udržovat v suchu. To znamená, že pokud se vám třeba „povede“ na něj něco rozlít, musíte to hned utřít a nábytek důkladně očistit. K nábytku se chovejte slušně a uctivě. Záleží pouze na vás, jak dlouho vám nábytek vydrží.

Napsat komentář