svítidla
Jaké různé svítidla jsou potřebné pro vaši domácnost?

Člověk by si řekl, že je to primitivní a jednoduché. Pokud však navštívíte prodejnu se zaměřením na svítidla, zjistíte pravý opak. Pokud se před nákupem dostatečně nepřipravíte, stává se rázem výběr správného svítidla jednoduchého úkolu na noční můru. Navíc se vám může stát, že i když si nějaké svítidlo vyberete, tak doma zjistíte, že se vám do interiéru nehodí z estetické nebo funkční stránky.

Úkolem tohoto článku je přiblížit čtenářům tuto problematiku. Jedná se o základní informace, tudíž vás prosíme, pokud se vám bude po přečtení zdát, že byste někde něco doplnili nebo zmínili jinak, zanechte nám pod článek komentář a my ho upravíme.

Svítidla a jejich základní dělení

Samozřejmě i svítidla mají své základní dělení. Samozřejmě kromě toho základního jednoduššího existuje i složitější dělení. To však nebude obsahem tohoto článku. V něm se zaměříme na to základní.

Podle základního dělení se tedy dají svítidla rozdělit následovně:

Na náladu…

Do této skupiny svítidel můžeme zařadit například svítidla, jejichž úkolem je nasvítit jiné předměty a tím je zvýraznit v prostoru. Dále se může jednat o svítidla se zajímavým tvarem, jejichž prioritní funkcí je zaujmout více designově než funkčně. Poslední skupinou jsou tzv. nepřímá svítidla. Tato svítidla mají zdroj světla skrytý před přímým pohledem, ale navzdory tomu vydávají viditelné světlo. Tento druh svítidel je oblíbený a hojně využívaný převážně v případě moderních bytových designů.

Funkční svítidla

Jejich funkce je přesně daná a v prvním řadě se zaměřují na funkci svícení. Až druhořadou funkcí je jejich designerské zpracování. I navzdory tomuto faktu si nemyslete, že se v případě funkčních svítidel jedná o nějaké ošklivé nestylové kousky. I tato svítidla „jdou s dobou“, avšak není to jejich primární funkce. Tou je, jak již bylo výše zmíněno, osvícení interiéru nebo exteriéru.

svítidla
Svítidla, která potřebujete – www.vikon.sk

Na čtení…

Jak již vyplývá z názvu, jedná se o svítidla určená na čtení. V případě těchto svítidel je tedy nejdůležitějším faktorem jejich světelný výkon. Na tento aspekt byste měli dbát. V případě, že si rádi čtete nebo například dlouho do noci pracujete, měli byste mít kvalitní svítidlo, které vám poskytne dostatek světla a vy si tudíž nebudete kazit oči.

Doufáme, že toto základní dělení svítidel bude pro všechny čtenáře prospěšné a pokud byste ho dokázali nějak upravit či doplnit, napište nám do komentáře a my se postaráme o upravení článku.

Napsat komentář