Obklady do koupelny
Obklady do koupelny jsou v různých barvách a tvarech

Při budování nebo rekonstrukci koupelny vybírají lidé nejraději obklady. Zde totiž můžou popustit uzdu své fantazii co se materiálu, ale i barvy a tvaru týče. Všechny obklady do koupelny se vyrábějí tak, aby byly voděodolné a zachovaly hygienu prostředí. Vhodně vybrané obklady do koupelny mohou zvýšit hodnotu domu nebo bytu. Obklady do koupelny se vyrábějí z travertinu, břidlice, mohou být ale i keramické nebo porcelánové.

Hygiena

Koupelna rovná se hygienické prostředí. Pokud máte v koupelně obklady, není co řešit. Obklady totiž výborně umožňují tento hygienický prostor zachovávat – mají povrch, který není náročný na údržbu a lze jej lehce udržovat v čistotě. I když jsou obklady odolné vůči vodě, nejsou ale úplně vodotěsné. Proto obklady do sprch ještě vyžadují speciální hydroizolační instalaci, která není nákladná, ale je efektivní.

obklady do koupelny
Podlahové topení vám v budoucnu ušetří množství financí

Jakou velikost obkladaček zvolit?

Do své koupelny si samozřejmě můžete zvolit velikost obkladaček, jakou chcete. Odborníci ale doporučují volit velikost obkladaček přímo úměrnou velikosti vaší koupelny. Pokud máte malou koupelnu, měli byste se vyhnout největším obkladačkám s rozměrem 60×30 cm. Tato velikost obkladu může totiž vaši koupelnu opticky ještě zmenšit. Pro malé koupelny se většinou používají obkladačky s rozměrem 10×10 cm, použít však můžete i středně velké s rozměrem 40×20 cm. Tato velikost obkladu je nejčastěji používaná pro všechny rozměry koupelen.

Přineste si přírodu domů

Uvažovali jste o přírodní kamenné dlažbě nebo obkladech do koupelny z materiálů jako travertin, mramor nebo břidlice? Přírodní kameny se v současné době těší velké oblibě díky skvělému efektu, který vytvářejí ve vlhkém prostředí.

Nebudou obklady do koupelny studené?

Všeobecně platí, že dlaždice si udržují vlastní teplo, takže byste pod nohama neměli cítit chlad. Důležité však je, co je pod dlaždicemi. Pokud dlažbu položíte na vrstvu dřeva, bude na dotyk příjemnější, než když bude položená na betonu. Někdy postačí jen natáhnou na beton speciální folii a na ni dlažbu, dlaždice pak na dotyk nebudou tak chladné. Moderní je i podlahové topení v koupelně. Je to sice větší investice, ta se vám však vrátí v porovnání s tím, kdybyste měli koupelnu vytápět radiátorem.

Napsat komentář