Jistě znáte pocit, když stojíte v obchodě plném košilí různých druhů barev, střihů, vzorů a absolutně netušíte kterou byste si měli koupit, možná ani jaká je vaše velikost. Jak tedy nakupovat pánské košile?

pánské košile
Pánské košile s krátkym rukávem jsou vhodné na neformální nošení.

Pánské košile s dlouhým rukávem

Košile s dlouhým rukávem volíme vždy pokud si bereme sako. U mnoha mužů je každodenním nepostradatelným pracovním oděvem, pro některé pouze záležitostí pro výjimečnější či společenštější události (př.ples). Bílá košile je v šatníku každého muže „povinnou výbavou“. Neznamená to však, že ji nutně musíme nosit do práce, školy nebo i na spoločenský ples. V případě košil si můžeme se svým outfitem opravdu hrát. Pokud je košile nepostradatelnou součástí vašeho pracovního dne nemusíte nosit stále stejnou košili každý den. I přes to, že bude čistá a dokonale vyžehlená můžete na ostatní působit dojmem, že o sebe příliš nedbáte, proto se nebojte barev. Kombinujte různé barevné variace košil s hodící se kravatou. Buďte odvážní! V létě volte spíše světlejší pastelové barvy (růžová, světle modrá, zelená, žlutá, béžová..) a v zimně či v pozdějších večerních hodinách sáhněte spíše po tmavší košili (černá, šedá, tmavě modrá, fialová, červená..). Košili s dlouhým rukávem však můžete nosit i do školy či na jiné neformální události. K riflím či tzv. pláťákům můžeme volit jak jednobarevné tak vzorované košile.

pánské košile
Pánské košile s dlouhým rukávem jsou formálnější.

Košile s krátkým rukávem

Blíží se léto, horké dny a dlouhý rukáv rozhodně nepřipadá v úvahu. Košile s krátkým rukávem je vhodná na neformální nošení. Rozhodně bychom ji ale neměli volit pod sako.

Výběr padnoucí košile

Pro výběr košile musíme znát svou velikost. Proto je důležité vědět jaký máte obvod krku, košile by vás neměla škrtit, ale ani odstávat – tedy když naměříte 39cm obvod krku, velikost košile by měla být 38-40. Správná velikost by měla být taková, kdy jste schopni za límec zasunete prst. Pokud jste mírně otylý volte střih košile s označením regular fit (rovný střih), naopak pro pány bez bříška volíme košili s označením slim (projmutá). Rukáv košile by měl dosahovat zhruba 1,5cm pod zápěstí. Pokud vám je rukáv krátký jistě seženete prodlouženou variantu košile.

Napsat komentář