Existují profese kdy jsou kravaty samozřejmostí. Stejně tak slavnostní události, kdy je nevhodné jít s košilí bez doplňku jako je kravata. Pánská kravata je moderní po celém světě. Velmi se nosí v bussines sféře k obleku. Koupí kravat neuděláte chybu, protože je jisté že ji určitě za život využijete několikrát.

Kravaty – jedna je klasikou, dvě jsou výhodou

Celý rok se nic neděje a najednou začne zima. Na vánoce dostanete lístky do divadla, přítelkyně vás přemluví na ples a kamarád se žení. V tomto případě je vhodné mít kravat víc, aby se prostřídali. Často páni dokupují kravatu, když se snaží sladit s šaty svého doprovodu. Takhle pár vypadá jako skvělá dvojka.

kravaty
Kravaty nejen do práce.

Druhy kravat

Velice moderní jsou kravaty slim, které jsou o něco tenčí jak kravata klasická. Jinak se v ničem nemění, materiál je pořád stejný stejně tak vzory a barvy. Dají se sehnat také ultra slim, ty jsou už ale opravdu tenoučké. Jednobarevné kravaty se velmi nosí, stylové jsou ovšem také vzorované. Puntíky, čtverečky, proužky, kolečka, všechny tyto vzory s různou kombinací barev vypadají skvěle. Jako humorný dárek se hodně často daruje kravata s tématickými obrázky. Materiál kravat je ušit velmi propracovaně a precizně. Kravaty jsou pevné a drží skvěle svůj tvar. Tento kvalitní materiál dodává dojem naprostého luxusu. Pro ženicha jsou typické svatební kravaty, které jsou bílé, zlaté nebo stříbrné barvy a jsou s elegantními vzory. Svatební kravata se skvěle ladí s klasickou bílou košilí.

kravaty
Kravaty se skvěle hodí ke košili.

Kravata a košile

Důležité, aby outfit vypadal dobře, je sladit kravatu s košilí. Existuje plno kombinací, které se skvěle hodí a přímo se k sobě nabízejí. Je ale bohužel hodně kombinací, které můžeme zařadit do módního pekla a na to je potřeba dávat si velký pozor. Stačí jedna malá chybka a to by byla velká škoda. Kravaty se také ladí například ke šlím, kdy se dají zakoupit přímo kombinace stejné barvy a stejných vzorů.

Napsat komentář