Jakmile začne zimní období, začíná tím také plesová sezóna. Některých se to vůbec netýká, protože se těmto společenským akcím vyhýbají, někdo jednou za rok na ples vyrazí a stačí mu to a někdo je naopak velkým milovníkem. Pro zadané pány, je to příležitost vyvést své přítelkyně do světa dění a pro nezadané pány je to příležitost si svoji drahou polovičku najít. V tomto případě je důležité umět správně zaujmout, jak šarmem, tak správně zvoleným outfitem. Je jasné, že slečna chystající se na ples celý večer nebude chtít tancovat s někým, komu nesedí oblek, má vytahanou košili a nesladěné doplňky jako je ku příkladu kravata. Proto je důležité se výběru oděvu trochu více věnovat.

kravata
Kravata je znakem elegance.

Kravata – kombinace a správné sladění kravaty

Nejdříve zkontrolujte svůj oblek zda vám sedí, není potřeba ho dát do čistírny a nebo jestli se po těch letech kdy jste ho kupovat nehodilo zainvestovat do nového. Jak se říká šaty dělají člověka a oblek je základem vašeho večerního dresscodu. Dále je důležitý výběr košile. Ta by vám neměla být krátká, malá ani velká a měla by se hodit do obleku. Samozřejmostí je sladěny opasek s botami, které se opět hodí k barvě obleku a košile. Nyní přichází pro mnohé kámen úrazu. Výběr kravaty. Na ples se nosí také pánský motýlek, ale někteří pánové se v něm necítí dobře a líbí se sami sobě více v kravatě. Výhodou a zároveň nevýhodou kravat je jejich velký výběr. Pro někoho to je ráj, ale pro někoho je to další brouk do hlavy, kterou kravatu teda finálně vybrat. Pánská kravata může být jednobarevná nebo s různými vzory.

kravata
Kravata je ideální plesový doplněk.

Tyto vzory jsou buď ve stejné barvě, pouze odstín je jiný a nebo úplně v jiných barvách. Pokud si na akci plánujete vzít kšandy. Je vhodné kravatu sladit do stejné barvy. Dále se kravata ladí do barev košile. Když máte například světle modrou košili, zvolíte tmavě modrou kravatu apod. Touto kombinací nikdy nic nezkazíte. A nebo zvolíte kontrastní barvu kravaty, ale takovou, aby se barvy spolu navzájem moc nebili. Na ples se hodí elegantní a stylové kravaty. Pokud to jde, zkuste kravatu sladit s šaty vašeho doprovodu a budete vypadat naprosto skvěle.

Napsat komentář