V zimě jsou velmi oblíbené dovolené na horách. Všude je plno sněhu a jsou přístupné sjezdovky pro milovníky lyžování a jiných sportů. Nebo si často jen zajedete na chalupu, odpočinout v romantické zasněžené přírodě u krbu. Pro děti jsou dokonce vymezeny prázdniny, aby si odpočinuly od učení a právě proto rodiče hledají různé aktivity jak by své ratolesti zabavili. Jak je známo na horách je vždy o nějaký ten stupeň méně jak ve městě nebo v nížinách, proto je nutné se pořádně teple vybavit. Základem je teplý černý svetr.

černý svetr
Černý svetr je teplý a elegantní.

Černý svetr na sport

Pokud se rozhodnete lyžovat, je samozřejmá teplá lyžařská výbava. Pokud hodně sněží tak je vhodné vše naimpregnovat, aby jste několik hodin netrávili v mokrém oblečení. Hrozilo by zbytečné prochlazení a pokažení celého pobytu. Pod teplou lyžařskou bundu jsou potřeba různá termo trika, která pohlcují pot a zároveň pěkně dýchají. Ty ale tolik nezahřejí jako například teplý svetr nebo mikina. V dnešní době je oblíbená černá barva a proto lyžaři volí tmavé oblečení. Konkrétně třeba černý svetr ke krku. Pokud se rozhodnete pro přestávku v hospůdce, bundu a svetr jednoduše rozepnete a nepotíte se v teplém prostředí. Na běžkování je svetr také vhodný, ovšem už s tenčí bundou, protože při tomto sportu se zapotíte daleko více.

černý svetr
Černý svetr vás dobře zahřeje.

Na zdravotní procházku jen stylově

Samozřejmě se nemusíme pořád někam hnát a podnikat náročné aktivity. Kolikrát stačí jen lehká procházka na čaj do vedlejší roubenky nebo kamkoliv jinam. Zde se už většinou chceme vyhnout sportovnímu oblečení a jít v něčem stylovějším. Zde se opět hodí teplý černý svetr, který se hodí k riflím nebo oteplovákům. Hodí se opravdu na každou příležitost  a užijete si v něm parádně všechny  zážitky. Důležitou teplou výbavu bychom měli, už zbývá jen dostatek vitamínů.

Napsat komentář