V asi každé běžné domácnosti najdou komody své uplatnění. Nehledě na to, v jakém stylu je interiér zařízen, protože komody jsou moc oblíbeným kouskem nábytku a můžete si vybírat z obrovského množství různých provedení, nejen co se stylu týče, ale i tvaru, designu, dekoru, typu úchytek a rozložení vnitřního úložného prostoru. Funkční, praktická a stylová – to jsou základní vlastnosti, které od komody očekáváme, ale nezapomínejte ani na to, že komoda by měla být stylem provedení i materiálem přizpůsobena zbývajícímu nábytku v místnosti, což platí zejména v případě, že komody dokupujeme až dodatečně do již zařízeného prostoru.

komoda
Oblíbené dřevěné provedení komody.

Komoda do dětského pokoje, předsíně nebo do koupelny?

komoda
Moderní komoda bez úchytek.

Při koupi komody si předem ujasněte, do které místnosti ji plánujete umístit. Protože je jiné, když kupujete komodu do dětského pokoje a jiné, když do koupelny nebo předsíně. Při zařizování dětského pokoje pro nejmenší se vám určitě bude hodit zásuvková komoda s rychle dostupným úložným prostorem na malé dětské oblečení nebo hygienické potřeby, jako jsou např. pleny, vlhčené ubrousky atd. Tak, abyste měli vše potřebné vždy po ruce, a zároveň komoda, na kterou je možné připevnit i přebalovací pult. Děti předškolního věku zase uvítají veselé barevné komody nebo komody s potiskem pohádkových hrdinů. Do koupelen však vybírejte jen komody určené do vlhkého prostředí, speciálně pro takový prostor. No a při komodě do předsíně zvažte především vnitřní vybavení tak, aby vyhovovala účelu, na který má sloužit (např. optimální hloubka polic na odkládání obuvi).

komoda
Komoda ve stylu vintage.

Zajímavé komody poutající už na první pohled

Na trhu jsou dnes dostupné i ne zcela klasické komody, které už na první pohled poutají pozornost svým zajímavým nebo netradičním řešením. Jako např. stylová komoda se zásuvkami v podobě proutěných košíků. Tá je ideální pro romantickou holčičí pokoj nebo do vintage ložnice nebo obývacího pokoje. Velmi zajímavým prvkem interiéru jsou i moderní designové nebo luxusní zrcadlové komody.

Napsat komentář