Vypínače
Designový vypínač ořech – MBSun.cz

Při zařizování nebo rekonstrukci bytu bychom měli myslet i na ty nejmenší detaily. Takovým detailem je například elektroinstalační materiál, tedy zásuvky, vypínače a podobně.

Život bez využití elektrické energie si dnes umí představit už jen málokdo. Kdysi ale lidem stačilo, aby měli v pokoji pouze jednu zásuvku, protože spotřebiče a zařízení, které jsou dnes používány v každodenním životě, tehdy neexistovaly. Dnes je však všechno úplně jinak. Mít v domácnosti počítač, televizor, rádio, pračku, lednici a různé další spotřebiče, které fungují právě díky elektrické energii, je úplnou samozřejmostí. Na jejich zapojení nám nestačí pouze jedna zásuvka, ale je jich v každé místnosti zapotřebí hned několik.

Co potřebujeme k zavedení elektřiny do domu

Před samotným zavedením elektřiny do domu je potřeba všechno dobře promyslet a naplánovat tak, aby zásuvky a vypínače byly rozmístěné co nejlépe a nebylo nutné používat prodlužovací kabely nebo rozbočky. Toto je však nutné konzultovat se stavebním inženýrem nebo firmou, která se právě na elektroinstalace zaměřuje.

Nyní už k samotnému zavádění elektřiny do vašeho domu. Budete k tomu potřebovat technika, který je na tuto práci certifikovaný, přístup k sítím, který se přidává k žádosti na stavební povolení a samozřejmě peníze za práci a elektroinstalační materiál.

Zařízení domu přizpůsobujeme i vypínače a zásuvky

Elektroinštalačný materiál
Elektroinstalační materiál a elektrické pojistky

Elektroinstalační materiál, tedy zásuvky a vypínače, se instaluje úplně na závěr všech prací. Většinou už v tuto chvíli máte představu o tom, jakou budou mít stěny, na nichž se zásuvky a vypínače budou nacházet, barvu a jak bude celkově místnost zařízena. Podle toho poté sladíte samotné zásuvky a vypínače se zbytkem místnosti. Zásuvky a vypínače mohou být výrazné nebo diskrétnější.  Do dětského pokoje můžete nainstalovat vypínače s dětskými motivy. Rovněž se do zásuvek do dětských pokojů doporučují pojistky nebo bezpečnostní kryty, aby nedošlo k žádným nehodám. Pokud máte rádi tlumené světlo, ale zároveň byste někdy potřebovali i trochu silnější, určitě si obstarejte zatemňovače. Praktické jsou rovněž senzory, které při zachycení pohybu rozsvítí světla.

Elektroinstalační materiál je možné zakoupit v prodejnách s elektroinstalacemi nebo i v některých e-shopech. V nabídce bývá velké množství klasických ale i moderních dizajnů. Záleží už jenom na vás a vašich nárocích a požadavcích.

Napsat komentář