Matrace
Zdravotně nezávadné matrace – Drevona.sk

Když se řekne levná matrace, většina z nás si představí bolavá záda a k tomu pocit únavy a nevyspání po probuzení. Avšak jiným může toto slovo připomínat skvělé zážitky ze studentských dob nebo z různých flámů, akcí, párty. Při těchto akcích byly někdy i ty nejlevnější matrace skvělým společníkem po probdělé noci, který zajistil aspoň trochu spánku a regenerace před dalším pokračováním akce.

Jak jsme nakupovali matrace

Vždy se mi vybaví zážitek s kamarádem ze střední školy, který mi jednou, jako čerstvému držiteli řidičského oprávnění, zavolal, abych s ním jel na nákupy – rodiče ho vyslali koupit matrace na chatu. Už po cestě jsme z původního záměru nakoupit i postele, z finančních důvodů,  ustoupili a rozhodli jsme se pořídit pouze matrace, které se jen položí na zem. Tento nápad se jevil jako výhodný i vzhledem k velikosti auta – kamarádovi se podařilo sehnat místo dodávky jenom kombík.

Objeli jsme více obchodů s nábytkem v Bratislavě, až jsme našli pro nás nejlepší nabídku v Drevone. Matrace byly relativně levné, pohodlné a co víc, i vhodně zabalené – vakuově ve tvaru válce. To vše rozhodlo, matrace jsme koupili. Když jsme však vycházeli ven z obchodu se čtyřmi matracemi, napadlo mě, jak je naložíme do auta?! Nakonec se nám to asi po hodině ukládání stylem „tetris“ podařilo.

Párty na chatě

Matrace
Matrace byste neměli používat více než 10 let

Matrace jsme odvezli přímo na chatu a už po cestě nám napadlo, že by nebylo od věci naše nové levné matrace otestovat. Obvolali jsme naše kamarády a pozvali je na pořádnou párty. Všichni se těšili – už při příjezdu na chatu na nás čekali, takže párty se rozběhla okamžitě a v plném proudu. Ráno po probuzení jsem zjistil, že nové matrace dokonale splnily svůj účel, nikdo nebyl rozlámaný, všichni se probudili relativně v pohodě vzhledem k předcházející noci.

Matrace nám od té doby posloužily nesčetněkrát a vždy se osvědčily. Proto vždy, když slyším tvrzení, že levné matrace jsou špatné, se stavím tvrdě proti. Jak už jsem psal, i levná matrace může mít svoje kouzlo a splnit svůj účel.

Napsat komentář