psací stůl,
Děti potřebují psací stůl, který jim poskytne kopu místa

Je zcela běžné a normální, když konferenční stolek v obývacím pokoji či jídelní stůl v jídelně vaše dítě využívá na kreslení, hraní nebo tvoření. Takové řešení by mělo být však skutečně jen okrajové a určitě ne příliš časté. Vlastní psací stůl se správně nastavenou výškou židle je výbornou investicí nejen do jejich zdraví, ale přispívají také ke správným návykům.

Na co myslet, když vybíráte psací stůl

Než se pustíte do hledání toho správného psacího stolu a začnete listovat v různých katalozích či surfovat na internetu, musíte mít jasno v tom, jak velký prostor máte pro psací stůl vyčleněn. Dnes už není vůbec žádný problém koupit psací stoly od zcela klasických přes rohové, počítačové, polohovatelné až po rostoucí. Pro školáka je důležitá hlavně prostornost, protože kromě potřeb na psaní, sešitů, knih a učebnic by se tam měla vejít například i taková lampa či počítač.

Důležitá je zkouška

Nevyhovující psací stůl může způsobit mnohé zdravotní problémy nejen s páteří, ale například i bolesti hlavy. Proto vřele doporučujeme v internetových či tištěných katalozích se jen inspirovat, případně se orientovat v cenách, ale nakonec psací stůl před koupí vyzkoušet s dítětem, které ho bude používat. V ideálním případě už i se židlí, na které bude sedět. Stává se totiž, že na první pohled dokonale vypadající propracovaný ergonomický psací stůl může být nestabilní, nevejde se na určené místo, zda jeho pracovní plocha dítěti nemusí vyhovovat (v katalogu klidne mohl být chybný údaj).

Design, cena a praktičnost v jednom

Protože děti do jistého věku rostou a vyvíjejí se, pravidelná výměna psacího stolu by byla pro vás značnou investicí. Ideální je tedy koupit tzv. rostoucí psací stůl se židlí s možností nastavení výšky. Tyto typy jsou prvotně sice finančně náročnější, ale vydrží dětem od předškolního věku až do dospělosti, a tím ušetříte peníze a čas s nákupem větších psacích stolů.

psací stůl
Důležité je i vhodné osvětlení stolu

Osvětlení a doplňky

Psací stůl umístěte tak, aby na něj dopadalo denní světlo – pravákovi z levé strany a levákovi z pravé. Nezbytnou součástí psacího stolu by měla být polohovatelná lampa s vhodným stínítkem.
Další užitečné doplňky, které vám můžeme poradit jsou určitě kontejner na kolečkách či skříňky na odkládání sešitů, učebnic či různých maličkostí, které pomáhají udržovat na psacím stole pořádek.

Napsat komentář