Pohovky
Pohovky do moderního bytu

Výběr pohovky pro váš domov je časově náročná záležitost, ale to je v pořádku. Když si představíte, jak často budete pohovku využívat, měl by být její výběr doopravdy kvalitní. Měli byste výběru věnovat minimálně tolik času, jako byste kupovali auto nebo vybírali kuchyňskou linku.

Mnohé pohovky a nábytek najdete na internetu a tam se můžete inspirovat i různými interiérovými designy. Pokud už však přecházíte do fáze, kdy se rozhodujete pro tu či onu pohovku, měli byste dbát na to, abyste se na pohovku osobně podívali a hlavně si ji vyzkoušeli.

Způsoby použití pohovky vám napoví

pohovky do tv pokoje
Ideální komfortní pohovka na sledování filmů

Je rozdíl v tom, zda bude vaše pohovky sloužit pro přátele při příjemných večerních posezeních nebo zda bude základem pro úspěšný filmový večer. Každá taková činnost vyžaduje od pohovky jiné vlastnosti.

Pokud pohovku plánujete využívat většinou na vzpřímené sezení a nejste ten typ, co by na ní polehával před televizí, budete kromě kvalitní sedací části dbát i na to, aby vám pohovka nepoškozovala páteř. Pokud vás naopak polehávání baví, zaměřte se spíše na to, zda má pohovka složité švy, které by vám mohli při ležení překážet.

Způsob používání vám i napoví o tom, jaký typ výplně byste si měli zvolit. Samozřejmě, že nejdůležitější to, co se vám zdá pohodlné, ale občas můžete přijmout radu od známých či příbuzných, kteří mají s koupí pohovky větší zkušenosti, než vy. No a co se samotným matrací na pohovce týče, určitě vám doporučujeme vyzkoušet co nejvíce tvrdostí těchto matrací a poté se na základě toho, jak se vám v jednotlivých sedělo, rozhodnout.

Povrchová úprava

materiál na pohovky
Výběr materiálu

Povrchové úpravy pohovky jsou rovněž velmi důležité. Pokud si zvolíte příliš jemnou látku, může se vám stát, že se látka po pár letech opotřebí a potrhá v oblasti švů.

Tlustší a drsnější látky zase nemusí být tak příjemné na dotyk. Informujte se tedy u prodejců o kvalitě povrchových provedení a hledejte zlatou střední cestu mezi trvanlivostí a vzhledem.

Napsat komentář