tvorba web stránek
Tvorba web stránky pro advokátní kancelář má specifické „pravidla“.

Advokátské kanceláře a jiné právní firmy, stejně jako i jiné instituce, se potřebují zviditelnit. A v dnešní moderní době je jednou z možností, jak se zviditelnit, internet. Tvorba web stránek pro právní instituce může být trochu náročnější, protože webové stránky musí být profesionální, formální a čisté, ale neměli by být nudné a nezajímavé. V opačném případě by se mohlo stát, že klienta webová stránka nezaujme a velmi rychle se pak podívá na jinou (a na internetu je jich skutečně velká nabídka).

Tvorba web stránek pro takovéto typy institucí má specifické potřeby pro online prezentaci, aby lákala stále nové klienty. Pokud i vy pracujete v této oblasti, anebo jste začínající web designér, nabízím vám několik návrhů, jak by měla tato tvorba web stránek, např. pro advokátní kancelář, vypadat.

Jak začít

Nejprve získejte všechny identifikační údaje o kanceláři, včetně jména, historie firmy a jejích partnerů, a příslušná loga nebo prezentační obrázky, které chce firma na svém webu mít.

Zeptejte se vašeho klienta na jejich dlouhodobé cíle. Design, který navrhnete, by měl umožňovat expanzi podle potřeby v průběhu následujících roků. Vždy si nejprve nashromážděte všechny informace od klienta a i z jiných zdrojů, a potom teprve pokračujte v tvorbě webových stránek.

Další kroky při tvorbě web stránek

Jednou z prvních věcí při tvorbě webové stránky, je najít vhodný web hosting. Získejte název domény nebo názvy stránek domény pro váš nový web. Ujistěte se, že domény jsou dobré, silné. Získání jednoduchého a zapamatovatelného názvu domény je hlavní krok.

Sestavte si základní šablony pro webové stránky. Některé advokátské kanceláře používají šablony, které je možné využívat zadarmo. Jiné používají přidružené technologie pro tvorbu svých web stránek s komplikovanými kódy a více funkcemi. U takových budete potřebovat pomoc profesionálního programátora, který se více zajímá o technická nastavení.

tvorba web stránek
Rady pro začínající webdesignery – jak vytvořit web stránky pro advokátní kanceláře?

Design

Vyberte pro svou web stránku správné barvy. Stejně tak jako celý design, i barvy by měli být přizpůsobené společnosti – jejímu logu a tomu, jaké služby nabízí. Barvy by měli být zajímavé, ale ne příliš rušivé.

Rozložení stránky je také důležité. Doporučujeme vám, stanovit si konkrétní parametry pro dobré zobrazování web stránky na různých prohlížečích, jako i internetové formáty pro smartfony, tablety a ostatní zařízení.

Obsah

Naplňte stránky s obsahem. Napište obsah, který se vztahuje k advokátní kanceláři. Obsah by měl být odborný, ale zároveň dostatečně srozumitelný pro běžného uživatele. Na hlavní stránce by měl obsahovat všechny potřebné informace pro uživatele, dále pak obrázky a linky s proklikem na související, relevantní podstránky s podrobnostmi o dané činnosti. Podstránky by měly být o konkrétních oblastech, ve kterých advokátní kancelář působí. Zjistěte si od svého klienta všechna omezení pro obsah – tedy všechny právní záležitosti, které můžete na internetu sdílet (a díky nim zvýšit návštěvnost stránky), a které sdílet nesmíte!

Napsat komentář