Každá nevěsta bezpochyby touží vypadat na své svatbě co nejlépe, zazářit a očarovat všechny hosty i svého budoucího manžela. K vytvoření dokonalého vzhledu neodmyslitelně patří vhodně vybrané svatební šaty, boty, doplňky, líčení, ale hlavně svatební účes. Jeho výběr však může potrápit nejednu budoucí nevěstu, a tak právě proto nabízíme několik základních kroků, díky kterým si svůj vysněný svatební účes vyberete omnoho jednodušeji.

Chudší nebo plnější tvář?

Nejdříve je dobré se informovat, jaký svatební účes se hodí k vašemu tvaru tváře, k typu vašich vlasů a k barvě vaší pleti. Pokud jde o tvar tváře, v zásadě platí toto: Ženám s chudší tváří se obyčejně nehodí bohaté kadeře, které zastíní jejich jemné črty, a naopak u žen s plnější tváří je krokem vedle pevný elegantní drdol, který jim ještě přidá na objemu.

Okrouhlá tvář

Kromě těchto dvou základních pravidel je ještě důležité zvážit i to, zda máte okrouhlou, oválnou nebo hranatou tvář. Okrouhlá tvář si totiž většinou vyžaduje optické prodloužení, které vám zabezpečí dlouhé rozpuštěné vlasy s trochou přidaného objemu na temenu hlavy nebo u narovnaných vlasů vám zase pomůže několik rozpuštěných pramínků na boku u lícních kostí.

svatební účes
Svatební účes s rozpuštěnými vlasy

Oválná tvář

Ženy, které mají oválnou tvář, mají velmi široký výběr možností pro svatební účes. Pro ty, které mají chudší tvář, se například doporučuje kratší sestřih a účes ve stylu „pixie“. V případě plnější tváře se doporučuje ponechat ofinu rozpuštěnou a zbytek vlasů vyčesat nahoru. Když k tomu přidáte i závoj, vaše črty se neuvěřitelně zjemní.

svatební účes
Pixie svatební účes

Hranatá tvář

Hranatá tvář si zase přímo žádá objemný a divoký svatební účes. Jestliže však na své svatbě nechcete mít rozpuštěné vlasy, můžete si je nechat vyčesat nahoru a ozdobit čelenkou.

svatební účes
Vyčesané vlasy a pěkný doplněk – skvělý svatební účes

Svatební účes podle typu vlasů

Důležité je zvážit nejenom tvar tváře, ale i typ vašich vlasů. Ať už máte vlasy jakkoliv dlouhé, ale jsou řídké, určitě nebude dobré nechávat si během svatby vlasy rozpuštěné. Rovněž jestliže jsou vaše vlasy hebké a jemné, neměli byste si je natáčet. Každopádně, ať už má vaše tvář jakýkoliv tvar a ať už máte jakýkoliv typ vlasů, profesionální kadeřník by vám měl umět nejlépe poradit, jaký svatební účes je pro vás ten pravý.

Napsat komentář