škola v přírodě
V Bojnické ZOO najdete množství druhů exotických zvířat

Škola v přírodě je dnes běžnou součástí výuky na školách, školy mají dokonce povinnost zařadit ji do svých ročních učebních plánů. Jde o několikadenní pobyt žáků a jejich pedagogického dozoru mimo města, kde škola sídlí, většinou jde o místa v blízkosti hor či jiných zajímavých lokalit.
Důvodů, proč se školy v přírodě organizují, je hned několik: děti si odpočinou od typického každodenního stereotypu doma a ve škole, blíže se seznámí se svými spolužáky. Jelikož ve škole většinu času pouze prosedí, během školy v přírodě si zlepší i svou fyzickou kondici – zde jde totiž o to, aby většinu dne trávili pohybem na čerstvém vzduchu.

Škola v přírodě však má i naučnou funkci – děti poznávají nová místa, historické památky i přírodní zajímavosti či různé turistické oblasti. Rovněž pedagogům se zde naskýtá možnost lépe poznat své žáky, a tak si k nim vytvořit individuální přístup dle potřeb.

Škola v přírodě a ZOO

Vhodnou volbou může být pro vás např. škola v přírodě v Bojnicích, protože v okolí máte nespočet možností kam se vybrat na výlet s dětmi. Asi nejznámější je ZOO Bojnice, ve které nabízejí i možnost tzv. ZOOŠKOLY. Zooškola se zaměřuje na vzdělávání a environmentální výchovu dětí různých věkových kategorií od mateřských školek až po střední školy. Mezi programy, které ZOO Bojnice nabízí pro školy v přírodě, patří např. „Had je můj kamarád“ nebo „Poslání zoologických zahrad“.

škola v přírodě
Škola v přírodě v okolí Bojnic se neobejde bez návštěvy krásného Bojnického zámku

Škola v přírodě a zámek

Hned v blízkosti ZOO se nachází i Bojnický zámek, který rovněž nabízí také programy vhodné pro školy v přírodě. Jeden z nich je pro mateřské školy – Kouzelný příběh pana Bartoloměje, zbylé dva jsou určeny pro základní školy – Hra na minulost a Víla Bojnička. Takže pokud chcete, aby se vaše škola v přírodě nesla i v duchu poznávání historie formou hry, určitě vám doporučujeme návštěvu Bojnic a Bojnického zámku.

Abychom vám však nabídli i tipy na další aktivity během vaší školy v přírodě, doporučujeme vám např. koupaliště nebo muzeum pravěku, které rovněž najdete v Bojnicích.

Napsat komentář