Krav Maga
Krav Maga naučí efektivně využívat důchodců věci, které mají běžně u sebe

Určitě jste již slyšeli o podvodnících, který se zaměřují na okrádání seniorů – rádi využívají dobrosrdečnost a důvěřivosti seniorů, která často přerůstá až do mírné naivity. Proto je program Krav Maga Senior právě pro starší lidi, který má za úkol naučit se bránit proti takovým protivníkům, a to nejen fyzicky.

Co našim seniorům hrozí?

Jak jsem vzpomínala, v poslední době se roztrhl pytel s falešnými plynárny, vodárny, lékaři a jinými profesemi, které na první pohled nepředstavují pro důchodce žádnou hrozbu. Ti nejednou pustí těchto podvodníků až „do kuchyně“, a tak často přicházejí o celoživotní úspory jen kvůli své důvěřivosti. Mnohdy kladou podezřelé otázky, například zda je ještě někdo doma. V případě, že se  i podaří staršímu člověku odhalit úmysl podvodníka, může přijít na řadu fyzické násilí, kde už starší a slabší lidé jsou téměř bezmocní. Tyto hrozby nejsou žádným vzácným jevem, ale naopak, počty takových krádeži stoupají. Právě proto instruktoři využily poznatky z Krav Magy a zavedly program Krav Maga Senior, kteří učí důchodců, jak se ochránit před hrozícím nebezpečím.

Jak probíhá trénink Krav Maga Senior?

Krav Maga
Hodiny pro seniory jsou fyzicky nenáročné a většinou probíhají ve formě seminářů

Je jasné, že nutit seniory k nějaké fyzické aktivitě by bylo více na škodu, jako na užitek. Proto tento program využívá na vzdělávání formu seminářů. Zde se senioři naučí řadu důležitých poznatků a triků jak se nenechat okrást. Nejde o žádné úžasné údery jak by si mohl někdo představovat. Spíše jsou to technicko-taktické informace, například jak zaujmout nejlepší pozici při otevírání dveří neznámé osobě. Senioři se učí jak využít k sebeobraně předměty, které často nosí u sebe, mezi které patří například vycházková hůlka, deštník, nákupní taška a jiné. Kromě tohoto se vzdělávají i v tom, jak odhalit podvodníka hned na začátku vypýtaním dokladu a jak rozeznat falešné doklady. Pokud se i vy bojíte o svou mámu, babku či dědečka, určitě je přihlaste na semináře Krav Maga Senior, pomůžete tím nejen jim i sobě.

Napsat komentář