Určitě to každý rodič moc dobře zná, ranní nebo večerní chystání svačiny dětem do školy. Pro někoho noční můra, pro jiného není nic snadnějšího. Už vás určitě omrzely svačiny typu chleba s máslem a salámem nebo sýrem, jogurt s ovesnými vločkami nebo rohlík s paštikou? Zkuste něco nového, zdravějšího a možná i pestřejšího. Nabídněte dětem ovoce sušené mrazem, které představuje vhodnou alternativu místo stávajících svačinek a otevřete tak dětem zdravější pohled na svět.

Ovoce sušené mrazem
Ovoce sušené mrazem je pestrá svačinka.

Odkud se ovoce sušené mrazem bere?

Ovoce sušené mrazem se bere opravdu z čerstvého ovoce, které je usušeno mrazem. Proces se nazývá lyofilizace, kterým získáte výsledný produkt, které je stejný nebo srovnatelný s čerstvým ovocem. Oproti čerstvému ovoci má výraznější chuť a skvěle křupe. Výhodou ovoce sušeného mrazem je absence konzervantů, barviv či umělých sladidel. Navíc si toto ovoce zachovává stejnou barvu, chuť a vitamíny s minerály, stejně jako jsou v čerstvém ovoci. Vaše dítě tak získá plnohodnotnou zdravou svačinku, kterou si hned oblíbí. Nabalte svému dítěti porci zdraví ať k běžné svačince, nebo jako hlavní svačinu.

ovoce sušené mrazem
Ovoce sušené mrazem je oblíbené.

Ovoce sušené mrazem má mnoho využití

Ovoce sušené mrazem má mnoho využití. Můžete jej přibalit na cesty, do školy, do práce, nebo jako chuťovku ke kafíčku. Ovoce sušené mrazem se skvěle hodí do ovesných, jáhlových nebo pohankových kaší, kde skvěle ochutí výsledné jídlo. Je vhodné i do sorbetů, a ovocných nebo zeleninových smoothies. Výborné využití má i pro další kulinářské speciality. Zkuste si dát ovoce sušené mrazem do jogurtu, výsledná chuť vás mile překvapí a ovoce sušené mrazem si zamilujete. Ovoce sušené mrazem se hodí i jako ozdoba na moučníky nebo na dorty, které budou vypadat ale i chutnat skvěle.  Myslete na své zdraví a zdraví vašich dětí s ovocem sušeným mrazem.

Napsat komentář