V druhé polovině 19. století zaplavily USA emigrační vlny z Evropy. Tehdy ještě asi nikdo netušil, jak mohou emigranti ovlivnit světové dějiny. V Itálii, zejména na Sicílii, vznikaly „gangy“, z nichž postupně vznikaly mafiánské rodiny, které se rozšiřovaly tímto způsobem právě do USA. Hlavním střediskem sicilských mužů se stal New Orleans a postupem času se mafie rozšířila hlavně do Chicaga a New Yorku. Vývoj této organizované skupiny ovlivnila zejména prohibice v USA a tehdy přišlo zřejmě nejslavnější období italské mafie. Velké množství vražd, loupeží a dalších zločinů se dlouho nedařilo zastavit a my si dnes představíme dvě nejznámější zbraně na které se tehdy tito zabijáci spoléhali.

zbraně
Zbraň Colt 1911

Colt 1911 patřící mezi běžné zbraně

Tato zbraň byla určena jako vražedná při množství konfliktů ulicích Chicaga i New Yorku. Jde o automatickou pistoli, kterou paradoxně pro potřeby americké armády zkonstruoval John Moses Browning. US Army ji využívala až ve čtyřech válkách, a to první a druhá světová, Korejská válka a válka ve Vietnamu. Tato zbraň disponuje zásobníkem na sedm nábojů typu .45 ACP. Tato zbraň se dočkala až pěti svých „aktualizací“, ale vždy se zachoval základní princip, který z ní dělal jednu z nejlepších zbraní své doby. Tyto zbraně se dařilo sicilské mafii pašovat ve velkých množstvích, a tak byla takovým základním vybavením každého sgarristu (běžný člen).

zbraně
Thompson 1928

Thompson 1928

Tato zbraň byla během prohibice takovým trumfem, který se vyskytoval na obou stranách „barikády“. Používali ji totiž jak policisté, tak i členové podsvětí. Konstruktér John T. Thompson sestrojil automatickou palných zbraní, která mohla pálit jednotlivými ranami, ale i dávkou. Tato zbraň disponovala zásobníkem až na 100 nábojů stejného typu jako Colt (.45 ACP). Tato zbraň úřadovala kromě americký ulic, také v druhé světové válce v německých a amerických vojácích. Dokonce, ještě v roce 1991 se našly zásoby těchto samopalů na území bývalé Jugoslávie. Více o zbraních najdete ZDE.

Napsat komentář