konferenční stolky
Jednoduchý a prostorný konferenční stolek

Konferenční stolek je v současnosti již součástí většiny běžných obývacích pokojů, protože slouží nejen jako dekorace, ale také jako odkládací prostor na časopisy, noviny, dálkové ovladače či na šálek odpolední kávy či čaje během příjemného relaxu na sedačce.

Stejně jako v případě psacích či jídelních stolů je třeba věnovat i výběru konferenčního stolku do obývacího pokoje, případně do kanceláře, dostatečnou pozornost a zvolit si takový typ stolku, který se stylově nejvíce hodí k ostatnímu zařízení v místnosti.

Na výběr je v současnosti mnoho druhů různých moderních, elegantních, kreativních, ale i jednoduchých konferenčních stolků.

Ideální konferenční stolek pro váš obývák

konferenční stolek
Retro styl s rafinovaným úložným prostorem

Při výběru každého konferenčního stolku je nejdůležitější jeho velikost a tvar, protože svými rozměry a celkovým provedením musí dokonale zapadnout do interiéru vašeho obývacího pokoje.

Konferenční stolek by měl být jen o kousek vyšší než sedací souprava (optimální výška odpovídá výšce vašich kolen vsedě) a také jeho velikost by měla být přiměřená tak, aby zůstal zachován dostatečný průchozí prostor mezi sedačkou a konferenčním stolkem či křesly.

Důležitý je i tvar konferenčního stolku, k velmi oblíbeným patří zejména ty bez ostrých rohů a hran, tedy zejména oválné či kruhové tvary, ale pokud to s jeho velikostí nepřeženete, nebudou ani klasické obdélníkové či čtvercové stolky s hranami pro vás překážkou.

Moderní konferenční stolky

konferenční stolek
Moderní design

Ať už se při koupě konferenčního stolku rozhodnete pro jednodušší, klasický nebo moderní design, případně pro něco opravdu extravagantní, nezapomínejte ani na praktickou stránku a možnost údržby vašeho nového konferenčního stolku.

Konferenční stolky se vyrábějí v různých materiálových provedeních od imitace dřeva, dřevěného masivu, přes sklo, kov a plast až po různé kombinace více materiálů, např. velmi moderně působí konferenční stolky v provedení sklo – kov, dřevo – sklo či plast – sklo.

Při skle však samozřejmě nejde vždy jen o čiré sklo, ale zvolit si můžete i jinou barvu, např. tmavou, v kombinaci se kterou vypadá konferenční stolek také velmi zajímavě a stylově.

Napsat komentář