Na to, abyste se i v pozdních nočních hodinách na ulici cítili bezpečně, stačí opravdu málo. Prostředků na sebeobranu je dnes nesčetně, počínaje od slzných sprejů a paralyzérů až po hrozivější vypadající plynové zbraně. Většina lidí se však zbraním už jen ze zásady vyhýbá, přitom ani netuší a neuvědomují si, že právě zbraně jsou při přepadení nebo loupežích nejefektivněji. Klidně se spoléhejte na to, že jste kdysi navštěvovali kurz sebeobrany, ale upřímně, opravdu si myslíte, že tím útočníkovi naženete strach a že se lekne? Plynové pistole jsou mnohem účinnější a přitom jde pouze o repliku skutečných zbraní, takže se žádné střelby obávat nemusíte.

Plynové pistole
Plynové zbrane jsou často identickými replikami skutečných zbraní.

Plynové pistole neublíží

Přesně tak – plynové pistole sice na první pohled vypadají jako skutečné ostré zbraně, ale nikomu nimi neublížíte, protože při výstřelu z hlavně nevyletí žádný projektil. Je pravdou, že výstřel je doprovázen hlasitou ranou, která je zcela stejná jako zvuk, který při výstřelu vydává ostrá zbraň, ale žádný náboj ani brok z plynové pistole nevyletí. Princip je ten, že plynová pistole má útočníka pouze vylekat, vystrašit, díky čemuž vy získáte drahocenný čas na útěk a přivolání pomoci. Plynovky, jak se jinak nazývají, jsou nesmrtící zbraně a používají se nejen na sebeobranu, ale i na startovací a poplašnou střelbu při závodech nebo dokonce na sběratelské účely, protože plynové zbraně jsou často identickými replikami skutečných zbraní.

plynové pistole
Zbrane používejte jen v případě nebezpečí.

Plynové pistole s náboji

Existují však plynové pistole, které náboje potřebují, ale ty se od klasických nábojů značně liší. Obsahují totiž slzný nebo nervově paralytický plyn, který se postará o to, aby útočníka ochromil a zastrašil – a můžete být zcela bez obav, žádné trvalé zdravotní následky nehrozí. Plynové pistole ve své podstatě fungují stejně jako ostré zbraně, rozdíl je však v konstrukci. Plynová pistole totiž v sobě ukrývá přepážku z tvrdokovu, která zamezí výstřelu jiného náboje než plynového. Důležité je však vědět, že plynovou pistoli užívejte pouze v případě vážného ohrožení života vás nebo vašich nejbližších a i to pouze za předpokladu, že jiná možnost obrany není, například, pokud se někdo v noci vloupá do vašeho domu a bude vás chtít vykrást.

Napsat komentář