Základem pro zdravý spánek člověka je mimo jiné i kvalitní pohodlná postel, jejíž součástí musí být nejen dobrý ortopedická matrace, ale i správně rošty do postele. V současnosti máme skutečně mnoho možností a bohatý výběr různých druhů matrací i roštů do postele, proto se rozhodne nemusíme ve výběru omezovat a můžeme si dopřát opravdu jen to nejlepší pro zkvalitnění našeho spánku. Jediným omezením může být váš finanční rozpočet, ale právě na zdraví a kvalitním spánku bychom příliš šetřit neměli. Výběru matrací se vždy věnuje značná pozornost, ale netřeba podceňovat ani výběr roštů, které jsou nepostradatelnou oporou celého našeho těla.

rošty do postele
Kvalitní rošty do postele – rozdíl pocítíte každý den

Jak si vybrat správné rošty do postele?

Rošty do postele si vybíráme nejen podle typu postele či matrací, ale i podle hmotnosti a zdravotního stavu uživatele. Výběr roštů do postele je prostě třeba vždy přizpůsobit individuálním požadavkům a potřebám každého jedince. Jejich nabídka ve specializovaných prodejnách i na internetu je dostatečně pestrá a dokáže vyhovět požadavkům i těch nejnáročnějších zákazníků či dokonce lidem zdravotně handicapovaným, např. s onemocněními páteře, kterým nejvíce vyhovují např. polohovací rošty s dálkovým ovládáním. V nabídce najdete také rošty lamelové, laťkové, pevné, talířové i polohovací či tzv. výklopné rošty do postele.

rošty do postele
Základem jsou kvalitní rošty a matrace do postele

Různé druhy roštů

Pevné laťové rošty do postele jsou zhotoveny nejčastěji ze smrkového dřeva a patří do základní výbavy nových, zejména dětských postelí, protože jsou vhodnější pro nižší váhovou kategorii. Nejžádanějšími rošty do postele jsou pružné lamelové rošty, které splňují i náročnější požadavky díky seskupení více (26 až 42 kusů) pružných lamel s variabilní šířkou zhotovených např. z bukového dřeva nebo také z umělého materiálu. Nosnost lamelových roštů se pohybuje i kolem 120 kg a na výběr máte pevné i polohovatelné provedení. Velkým plusem správného roštu do postele je i odvětrávání, které chrání postel i matraci před mokrem, čímž zabraňuje tvorbě plísní. Kvalitní rošty do postele najdete i ZDE.

Napsat komentář