Pánské klobouky jsou velice elegantním doplňkem a pokrývkou hlavy. Klobouky mohou být letní nebo zimní. Dále jsou klobouky, které se mohou nosit na ven, do města, na procházku a naopak klobouky vhodné na slavnostní, formální a společenské události.

klobouky
Klobouky se hodí k modernímu outfitu.

Pohodlné klobouky díky jejich materiálu

Nejčastější jsou vlněné klobouky, které jsou ušity z vlny velice příjemné na dotek a na nošení. Dalším oblíbeným materiálem je plst. Na kovbojský klobouk se používá kůže, na plážové klobouky rostlinná vlákna, štípaný bambus nebo sláma. Ať je materiál jakýkoliv, je velice příjemný a pohodlný. Drtivá většina klobouků je vhodná na denní nošení, díky praktickému střihu, který skvěle padne každému. Pánské klobouky se skládají z vrchu, který se nazývá stříška, korunka nebo hlava. Dále je velice důležitá krempa, která bývá široká nebo úzká, vždy záleží na druh klobouku. Důležitý je potní pásek, který se nachází na vnitřním obvodu klobouku a zdobící pásek, který můžeme vidět z venku a dodává klobouku styl.

klobouky
V móde jsou i letní klobouky.

Klobouky a jejich druhy

Jak již byly zmíněné plstěné a vlněné klobouky, jsou klobouky velmi časté a oblíbené. Nejsou těžké, na hlavě pěkně sedí, jsou s úpravou „waterproof“ a některé jsou „crushhable“ což znamená, že jej můžete klidně zmáčknout do kufru a po vybalení se vrátí zpět do původního tvaru. Do letních dnů se nosí slaměné klobouky, které větrají a nepaří se v nich hlava a zároveň jsou velice moderním doplňkem. Na dovolenou k moři pak plážový klobouk, který se nosí přes horký den na pláži, ale také ve večerních hodinách na promenádu. Pro vášnivé zahrádkáře, jsou určeny zahradní klobouky, které vás chrání po celou dobu rytí vašeho záhonku nebo při odpočinku u domácího bazénu. Velice slavnostní a extravagantní jsou cylindry a buřinky. Cylindry jsou vysoké, tvrdé, oválné klobouky, které se nosí k elegantnímu fraku. Buřinku si jistě vybavíte, když si vzpomenete na známého anglického komika Charlieho Chaplina. Klobouky nabízíme v několika barvách. U pánů se jedná o klobouk černý, tmavý modrý a hnědý. U dam je na výběr daleko více barev a jsou dozdobovány mašlemi, vyšitými ornamenty a dále.

Napsat komentář