Vybrat a obléknout si spodní prádlo, které vám skvěle padne, může být velký oříšek. Výběr správného střih podprsenky a kalhotek pomůže z postavy s nedostatky udělat postavu s ideálními křivkami. Proto jsme pro vás připravili pár rad a tipů, jak si vybrat podprsenku a kalhotky podle vašeho typu postavy a jaké spodní prádlo upřednostnit aby zdůraznilo vaše přednosti. Existuje několik druhů typu postavy- hranatá, neboli chlapecká postava, kulatá postava, postava tzv. přesýpací hodiny nebo trojúhelníková postava. Každá má své specifika a na každý typ je vhodný jiný střih spodního prádla.

spodní prádlo
Spodní prádlo vybírejte podle typu postavy.

Spodní prádlo pro hranatou nebo kulatou postavu

Hranatou postavu charakterizují rovné boky, pas i ramena. Postava připomíná obdélníkový nebo čtvercový tvar. Při výběru spodního prádla byste se měli snažit vybírat střihy, které zvýrazní vaše křivky. Vhodné jsou zejména push-up podprsenky nebo kalhotky typu tanga případně šortkové kalhotky, které dodají postavě ženské tvary. Naproti tomu kulatá postava typu jablka je charakteristická chybějícím pasem a užšími boky. Ženy s touto postavou by si měly vybírat zejména kalhotky stahovací, vysoké nebo s úzkými boky, které pomohou schovat bříško a vytvarovat postavu. Měla byste vsadit zejména na podprsenky, které zvýrazní vaše prsa a odvedou pozornost od plnějšího bříška. Mezi ně patří podprsenka vyztužená nebo bardot-podprsenka.

spodní prádlo
Spodní prádlo musí být pohodlné.

A co trojúhelníková postava a postava typu přesýpací hodiny?

Trojúhelníková postava neboli postava typu hruška má pas a hrudník v jedné rovině, boky jsou širší. Postava připomíná tvar hrušky. Vaším cílem je vyrovnat proporce – zdůraznit ruce a ramena a přidat objem hrudníku a prodloužit opticky nohy. K tomu budou nejlépe vést tanga nebo klasické kalhotky s úzkými boky a podprsenky bardotky nebo s možností zapnout ramínka za krkem.  Na rozdíl postava typu přesýpací hodiny je snad snem každé ženy. Jedná se o postavu s ideálními proporcemi, které sluší doslova jakýkoli typ spodního prádla. Pokud by i vybíraly, doporučujeme šáhnout po korzetové podprsence a podprsenky s kosticemi. Kalhotky se doporučují brazilky nebo vysoké kalhotky. Ale ať už jste žena s jakoukoli postavou, důležité je vybírat si spodní prádlo citem a hlavně cítit se v něm skvěle.

Napsat komentář