Pestrá nabídka a bohatý výběr obkladů a dlažeb do koupelny v nejrůznějších barevných provedeních, vzorech (např. geometrické vzory, ornamenty, výrazné květinové a přírodní motivy), velikostech (klasické, velkoformátové i mozaiky) a povrchových úpravách (např. matné, lesklé) nám nabízí stovky ba až tisíce zajímavých inspirací pro naše koupelny. Právě tato pestrá paleta možností a kombinací někdy komplikuje výběr obkladu do koupelny. Je velmi těžké rozhodnout se pro jeden konkrétní obklad do koupelny, pokud se nám je líbí hned několik a právě tehdy přicházejí na řadu další důležitá kritéria než je jen vzhled či design obkladu, které nás nasměrují ke správnému výběru obkladu pro vaši koupelnu.

obklady do koupelny
Retro obklady do koupelny

Obklad do koupelny vybírejte na základě kvality

Obklad do koupelny pokrývá značnou plochu, čímž vytváří i určitý charakter místnosti a protože je podstatnou součástí koupelny, kterou neplánujeme měnit každé dva roky, je velmi důležitým kritériem při výběru právě kvalita obkladu. Všímejte si proto jakost výrobku (ideálně 1 až 2), jakož i údaje označující odolnost obkladu vůči opotřebení (např. stupeň tvrdosti, nasákavosti) a v případě dlažby nepodceňte ani protiskluzovou úpravu. Na trhu je většinou dostupný obklad keramický nebo tzv. gres, který je uměle vytvořeným materiálem z drceného kamene a spojovacích směsí. Gres je však o něco náročnější na řezání a broušení.

obklady do koupelny
Bílá klasika

Pokud vybíráte obklad do koupelny, zohledněte i rozměry prostoru

Každá koupelna je jedinečná a není třeba na to zapomínat ani při výběru obkladu a dlažby. Správný výběr obkladu totiž dokáže udělat s koupelnou hotové zázraky a nesprávný celý dobrý dojem z koupelny definitivně zničí, berte proto vždy v úvahu i rozměry a velikost budoucí koupelny. Zejména při malých koupelnách se vyhněte tmavým barvám obkladu, drobným mozaikám a obkladovým dekoracím na velmi velkých plochách. Lepším řešením je lesklý obklad do koupelny ve světlých barvách, který prostor opticky zvětšuje a pokud se ozdobné dekorativní listely či mozaiky v koupelně nechcete úplně vzdát, zvolte ji jen jako ozdobný detail na malé ploše. Více info o koupelnách najdete i ZDE.

Napsat komentář